Akční cena! Česko + Slovensko 0,5l plech 2 pack.

150 Kč

EXLUZIVNÍ EDICE PLECHOVEK ČESKO-SLOVENSKO. KUP OD KAŽDÉHO DRUHU PO 1 KUSU A ZÍSKEJ 30 KČ SLEVU! 

Česko-slovenská spolupráce 2 pivovarů pro připomenutí doby, kdy jme byli jeden národ. Tato série obsahuje piva Česko (brut IPA) a Slovensko (pastry sour ALE). Spojte dohromady 2 plechovky a vznikne vám opět symbolicky Československo.

Česko:

pivovar: The Barn Beer co. Druztová feat. Šilker’s brewery Bratislava

pivní styl: Brut IPA

stupňovitost: 13,3° Plato

chmely: Talus, Sultana, HBC 472

obsah alkoholu: 7%

hořkost: 25 IBU

popis: tento typ IPA vyniká velmi silným, téměř úplným prokvašením cukerného extraktu a proto má výrazně suchou chuť, která je však zakulacena extrémně intenzivním chmelením jak do horké mladiny, tak za studena do tanku. Použili jsme chmely Talus, HBC 472 a Sultana. První 2 jmenované jsou příbuzné s chmelem Sabro a je to sakra znát. Ve vůni i v chuti vás nakopne luxusní aroma vanilky a kokosu, které krásně zavírá ananasové doznívání chmele Sultana. Hořkost je nenásilná, ale při daném prokvašení je i relativně nízkých 25 IBU tak akorát. A pozor na vysoký obsah alkoholu, kerý je pěkně ukrytý a tak může být Česko dost zrádné!

 

Slovensko:

pivovar:  The Barn Beer co. Druztová feat. Šilker’s brewery Bratislava

pivní styl: Pastry sour ALE „kyseláč“

stupňovitost: 14,7° Plato (po přidání ovocné šťávy 17° Plato)

ovoce: malina, višeň, černý rybíz

chmely: Styrian Cardinal

obsah alkoholu: 7%

hořkost: 10 IBU

popis: stále popularnější styl piva, kterým se obecně říká „kyseláče“. Tento podstyl „pastry“ je silnější varianta, která obsahuje větší porci ovoce, laktózu i pšeničné a ovesné vločky. Kyselost je výrazná, ale vyvážená velmi příjemnou sladkostí, krásným ovocným aroma a šťavnatostí. Tahle kyselá, ovocná pivní limonáda se pije úplně sama. Ochutnejte a najděte si cestu k tomuto skvělému stylu!